دوربین توربو اچ دی (TurboHD) هایک ویژن

 

دوربین توربو اچ دی (TurboHD) هایک ویژن

در گذشته دوربین های مداربسته در دو دسته آنالوگ و تحت شبکه قرار می گرفتند و به صورت کلی دارای خصوصیات زیر بودند:

  • دوربین های آنالوگ: ارزان قیمت، نصب ساده، کیفیت تصویر پایین

  • دوربین های تحت شبکه: گران قیمت، نصب نسبتا پیچیده، کیفیت تصویر بالا

از آنجایی که خرید دوربین مداربسته تحت شبکه برای مشتریان بسیار گران تمام می شد، این موضوع باعث به وجود آمدن خلاءی در بازار دوربین مداربسته گردید; زیرا از طرفی مشتریان به دنبال دوربین هایی بودند که بتوانند تصاویر با کیفیتی ارائه دهند و از طرف دیگر هزینه خرید سیستم تحت شبکه نیز بسیار بالا بود. برای رفع این مشکل شرکت ها دسته سوم دوربین های مداربسته با نام دوربین های توربو HD را روانه بازار کردند. تکنولوژی این دوربین ها ابتدا توسط شرکت هایک ویژن و با نام HDTVI ابداع گردید.

اساس کار و تکنولوژی دوربین توربو HD هایک ویژن

برای داشتن تصاویر با کیفیت در بستر آنالوگ محققان با تغییر فرکانس خروجی از طریق فشرده سازی تصاویر پیش از ارسال این مشکل را برطرف نمودند. با عمل CODING پیش از ارسال، اطلاعات تصاویر به صورت فشرده درآمده و در طرف دیگر(دستگاه ضبط) با عمل DECODING تصاویر با همان کیفیت از حالت فشرده درمی آیند. با وجود این تکنولوژی، امکان ارسال تصاویر با کیفیت بالا میسر گردید. به این ترتیب مشکل کیفیت تصویر پایین در دوربین های آنالوگ تا حد زیادی برطرف شد. پس از مدتی امکانات دیگری نیز به این دوربین ها اضافه شد که از جمله می توان به امکان انتقال همزمان صدا، امکان ارسال دستورات دوربین PTZ (که قبلا با رابط RS-485 انجام میشد)، ویژگی های پردازش تصویری VCA و … اشاره نمود.

دوربین توربو اچ دی (TurboHD) هایک ویژن

یکی از جدیدترین تکنولوژی های موجود در زمینه سیستم های مداربسته آنالوگ، تکنولوژی HDTVI است. براساس فن آوری HD-TVI، با استفاده از کابل کواکسیال در فواصل بیش از 450 متر، می توان تصاویری با کیفیت (HD) و وضوح بالا داشت. به دوربین های آنالوگی با این قابلیت دوربین توربو اچ دی هایک ویژن می گویند. این تکنولوژی به ویژه برای کاربرانی که مایل به هزینه کمتر و استفاده از یک سیستم آنالوگ با کیفیت هستند، طراحی شده است. ضد ضربه بودن (Vandal Proof)، منوی OSD، دید در شب EXIR، زوم موتوری، قابلیت WDR و … از دیگر ویژگی های دوربین های  هایک ویژن است.

 

http://www.fansystem.ir

https://fansystem.ir/?page_id=9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس