post

سیستم اعلام حريق ، به مجموعه‌اي از قطعات الکترونيکي گفته مي‌شود که وظيفه آشکارسازي حريق در اماکن مختلف را بر عهده دارد. از سيستم ها ي اعلام حريق به طور گسترده در ساختمان ها و اماکن مسکوني و صنعتي استفاده مي شود تا خسارتهاي ناشي از حريق را به حداقل برسانند و همچنين براي اطلاع دادن به ساکنين ساختمان در مواقع بروز حريق از اين سيستم ها استفاده مي شود تا حدالامکان از http://FANSYSTEM.IRتلفات جاني جلوگيري شود.

سیستم اعلام حریق متعارف با نام های مختلفی شناخته می شود، اسامی مانند سیستم اعلام حریق محلی ، سیستم اعلام حریق متعارف و سیستم اعلام حریق کانونشنال برای این سیستم وجود دارند. در این سیستم فضای که باید پوشش داده شود را به چند ناحیه جدا تقسیم می کنیم و هر ناحیه را یک زون ( Zone )  می نامیم، هر زون را بصورت مجزا نام گذاری کرده و دتکتور ها و سایر تجهیزات اعلام حریق را در آن جانمایی می کنیم، در صورت بروز حریق، سیستم اعلام حریق متعارف، اعلام می کند که در کدام زون یا ناحیه حریق رخ داده است.

فرآیند زون بندی در سیستم های آدرس پذیر، مانند سیستم متعارف انجام می شود اما تفاوت سیستم آدرس پذیر در این است که، کلیه اجزای اعلام حریقی که روی یک زون قرار می گیرند آدرس آی پی مجزای خود را دارند و در صورت بروز آتش سوزی، محل دقیق حریق با دقت بالاتری توسط تجهیزات صوتی و تصویری هشدار دهنده مشخص می شود. اینگونه عمل اطفاء حریق و تخلیه عوامل انسانی برای جلوگیری از تلفات جانی ، سریعتر انجام می شود.

اعلام حریق آساک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *